Nebylo moľno načíst soubor obsahující styly, prosím obnovte stránku.
O nás Nabídka Relax Přípravka Kurzy Klub Foto Forum Kontakt

TOPlist
Přihláška na kurz je ke stažení ZDE

Vážení přátelé koní,
na základě desetiletých zkušeností jsme od letošního roku (2011) připravili v organizaci kurzů „Léto na koni“ několik změn. Hlavní z nich je ta, že kurzy základů jízdy na koni a péče o něj jsou nově rozděleny do dvou kategorií. Zařazení do kategorií si určují sami účastníci kurzů či jejich rodiče. Liší se cenou kurzu a intenzitou jezdeckého výcviku. První z nich je určena zejména pro menší děti, naprosté začátečníky a ty, kdo si nejsou jisti tím, zda intenzivní trenink zvládnou. Druhá pak hlavně pro ty, kdo již základní prvky jízdy na koni zvládají (krok, klus a cval na lonži) a jsou schopni fyzicky zvládnout náročný jezdecký výcvik. U první karegorie budou hlavní náplní jezdecké přípravy procházky v sedle s doprovodem instruktora a samostatná jízda v uzavřeném prostoru, kde si kurzisté osvojí pohyb koně a naučí se na něm uplatňovat základní pomůcky k jeho ovládání. Výcvik bude prováděn každý den ve více kratších časových intervalech, vždy podle fyzických možností jednotlivých jezdců. U druhé kategorie bude jezdecký výcvik prováděn každý den ( Po,St,Pá dvoufázově; Ne,Út,Čt jednofázově nebo podle individuální dohody s účastníkem ) s jízdou na lonži nebo ve skupinách, opět vždy podle fyzických možností jezdců. Mimo jezdeckou přípravu bude prováděna u obou kategorií výuka základní anatomie koně pro pochopení významu pobídek a pomůcek, znalostí o výstroji a pěči o koně a jeho výstroj, místování, to vše jak v teoretické tak i praktické rovině. O volný čas účastníků je postaráno formou výletů, koupáním v řece Morávce, doprovodným programem ( karaoke,míčové hry, soutěže, táborák ) a hlavně celotýdenní hrou zakončenou hledáním něčeho tajemného… . Kurzy probíhají v týdenních prázdninových turnusech vždy od neděle do soboty a účastníci obdrží DVD s fotografiemi a pamětní list s osobním vyhodnocením.


Termíny:
Prvních 5 týdnů o letních prázdninách, nástup vždy v neděli odpoledne (mezi 14.00-16.00 h.), konec turnusu v sobotu dopoledne, možnost spojit více týdnů bez nutnosti odjezdu domů. Místo konání:
Skalice (Frýdek-Místek 10)

Doprava:
Vlastní

Strava:
minimálně 5x denně, pitný režim – termosy s teplým a studeným nápojem stále k dispozici.

Věk:
Bez omezení, dítě samostatné nebo v doprovodu rodiče - po telefonické dohodě upřesníme.

Cena:
První kategorie: 3300,-Kč ubytování ve 2 místných stanech s podlahou , 3700,-Kč ubytování v 10místné chatce, 4200,- ubytování ve 4 místné chatce či 4 místné maringotce nebo karavanu

Druhá kategorie:
3600,-Kč ubytování ve 2 místných stanech, 4000,-Kč ubytování 10 místné chatce, 4500,- ubytování ve 4 místné chatce či 4 místné maringotce nebo karavanu

V ceně:
Strava, ubytování, základní jezdecký výcvik, ostatní program, DVD s fotografiemi, pamětní list, pojištění (účastník kurzu se stává dočasným členem a po jeho absolvování mu vzniká nárok na přijetí za řádného člena klubu, vztahuje se na něj pojištění ČSTV).

Výbava na jezdecký kurz:
oblečení do přírody, pevné boty, pláštěnka, pokrývka hlavy ( klobouk, čepice s kšiltem ), plavky
Na koně:
kdo má jezdeckou výbavu (z hygienických důvodů nutná vlastní jezdecká nebo cyklistická přilba), gumové holinky nebo boty s rovnou podrážkou, tepláky (elasťáky) Spacák, baterka, repelent!!!, opalovací krém, hygienické potřeby, kompletní příbor, hrnek, uzavíratelná láhev na nápoj. Doporučujeme mít sebou nějakou finanční hotovost, denně se jezdí do města na nákup, takže pokud budou účastníci cokoliv potřebovat, lze jim to koupit.


Kapacita kurzu: 24 osob

!!Vzhledem k velké obsazenosti doporučujeme přihlásit se co nejdřív!!

Platby záloh (ve výši 500,-Kč/ osobu/ týden) a doplatků je možné provádět buď v hotovosti nebo na účet u Raiffeisenbank a.s.Č BÚ 1447860001/5500,variabilní symbol=rodné číslo kurzisty , popř. do zprávy pro příjemce uvést jméno a příjmení účastníka.
Na kurzy lze čerpat příspěvky některých zdravotních pojišťoven dle jejich dispozicPřihláška na kurz je ke stažení ZDE

Webdesign by L.!.b.o.r.